Klasická a americká hypotéka. Jaké jsou hlavní rozdíly?

Americká hypotéka. Pravděpodobně jste tento termín již zaslechli. Věděli jste, že si ji můžete vzít i vy? Jaké jsou rozdíly mezi americkou hypotékou a hypotečním úvěrem a která z nich se vám vyplatí? Všechny tyto otázky vám zodpovím včetně dalších užitečných informací v následujících řádcích.

Přečíst článek
Můžete si pořídit nové bydlení, když už máte jednu hypotéku?

Představte si, že jste si před nějakou dobou pořídili byt, na který jste si vzali hypotéku. Jenže se vám nyní naskytla možnost pořídit jinou a ve vašich očích lepší nemovitost. Dostatek vlastních zdrojů ale nemáte. Co teď? Je možné pořídit si nové bydlení, když už máte nemovitost s hypotékou? Existuje několik řešení, která jsem dal dohromady se svou hypoteční specialistkou Pavlínou Kozlovou.

Přečíst článek
Kvartální setkání makléřů ve znamení osobních úspěchů

Dne 28. 4. jsem se zúčastnil pravidelného kvartálního setkání makléřů a asistentek, které proběhlo v hotelu Courtyard by Marriot v Plzni. Ze setkání jsem si kromě dobré nálady a zážitku odnesl také několik ocenění. Jaká to byla?

Přečíst článek
Dědictví nemovitosti - Na co vše myslet a jak nemovitost prodat?

Pokud zdědíte byt, dům či pozemek, může se vám zdát, že je to jako vyhrát v loterii. Pravda však může být jiná. S dědictvím mohou bohužel přijít také problémy a dohady v rodině, jak s takovou nemovitostí naložit. V případě, že se nechce nikdo z dědiců o zděděnou nemovitost starat, je logické řešení její prodej a následné rozdělení zisku mezi dědice. Jak na to, aby vše proběhlo hladce, bez komplikací a co vše je potřeba pro dědické řízení, které se týká nemovitostí? Pojďme se na to společně podívat.

Přečíst článek
Je vhodný čas na to vzít si hypotéku?

Úrokové sazby hypoték rostou, což děsí zejména ty, kterým končí fixace a dosud měli výrazně nižší úrok. Jak je to ale s novými žadateli o hypotéku? Jsou úrokové sazby opravdu tak vysoké a má vůbec smysl vzít si nyní hypotéku? Pojďme si to přehledně rozebrat v následujících řádcích.

Přečíst článek
Jak pracuje moderní realitní makléř a jak ho správně vybrat

Když se rozhodnete prodat svou nemovitost, chcete ji zpravidla prodat rychle, za co nejvyšší cenu a ideálně kompletně bez potíží a bez starostí. To je při prodeji svépomocí takřka nemožné a bez služeb kvalitního realitního makléře využívajícího nejmodernější technologie se neobejdete. Jenže jak poznat toho pravého? Zjistěte, jak pracuje.

Přečíst článek

ODEBÍREJTE ČLÁNKY DO SVÉ SCHRÁNKY

Neředěné knowhow z mého blogu. Žádné nabídky ani jiné nesmysly neposílám.